Łódzki Klub Karate Shotokan


Idź do treści

Wiadomości 2008

AKTUALNOŚCI

Wiadomości z 2008 roku...

Otwarte Mistrzostwa Łodzi w Karate - 06.12.2008 r.

Ponad 220 zawodników reprezentujących 20 klubów z całej Polski rywalizowało podczas zorganizowanych przez nasz klub Otwartych Mistrzostw Łodzi w Karate. W trakcie tych zawodów nasi zawodnicy zdobyli 8 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe medale.

15.11.2008 r. - Puchar Gór Opawskich w Karate.

W Prudniku 15 listopada startujący w barwach naszego Klubu zawodnicy zdobyli 1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe medale .

Złoto

  • Piotr Cebulski, Piotr Pyciak i Patrzyk Świerczyński - I miejsce w kata drużynowym chłopców do 11 lat


Srebro:

  • Piotr Pyciak - II miejsce w kata indywidualnym chłopców do 9 lat


Brąz:

  • Patryk Świerczyński - III miejsce w kata indywidualnym chłopców do 10 lat
  • Daniel Majek - III miejsce w kata indywidualnym chłopców do 10 lat
  • Joachim Skiba - III miejsce w kumite indywidualnym chłopców 10-11 lat - fantomy


16.11.2008 r. - III Ogólnopolski Turniej Karate GROT CUP 2008.

W niedzielę 16 listopada podczas zawodów w Chynowie zdobyliśmy 3 złote, 1 srebrny i 4 brązowe medale. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Agnieszka Kosińska, która została wyróżniona pucharem dla najlepszej zawodniczki turnieju.

Złoto:

  • Klaudia Zawierta, Martyna Stanisławska i Agnieszka Kosińska - I miejsce w kata drużynowym dziewcząt 14-17 lat
  • Agnieszka Kosińska, Marta Bogusław i Izabela Borys - I miejsce w kata drużynowym dziewcząt 11-13 lat
  • Agnieszka Kosińska - I miejsce w kumite dziewcząt 12-13 lat - fantomy


Srebro:

  • Agnieszka Kosińska - II miejsce w kata indywidualnym dziewcząt 12-13 lat oraz


Brąz:

  • Klaudia Zawierta - III miejsce w kata indywidualnym dziewcząt 14 lat
  • Marta Bogusław - III miejsce w kumite dziewcząt 10-11 lat - fantomy
  • Izabela Borys - III miejsce w kata indywidualnym dziewcząt 10-11 lat
  • Sebastian Gajda - III miejsce w kata indywidualnym chłopców 10-11 lat


GRAND PRIX POLSKI - Łódź 2008.

W trakcie dwóch dni podczas, których rozgrywane były zawody Grand Prix Polski nasi zawodnicy wywalczyli 5 złotych, 1 srebrny i 4 brązowe medale dzięki czemu, na ponad 50 klubów z 8 krajów, zajęliśmy 4 miejsce w klasyfikacji medalowej a 6 w klasyfikacji punktowej.

Złoto:

  • Anita Bugajak - I miejsce w kumite indywidualnym kobiet -55 kg
  • Anita Bugajak - I miejsce w kumite indywidualnym kobiet open
  • Justyna Gradowska - I miejsce w kumite indywidualnym kobiet +55 kg
  • Jarosław Komorowski - I miejsce w kumite indywidualnym mężczyzn +84 kg
  • Kosma Walczak - I miejsce w kumite indywidualnym kadetów 14-15 lat +70 kg


Srebro:

  • Anna Ziółkowska - II miejsce w kumite indywidualnym kadetek 14-15 lat
  • Adrian Filip - III miejsce w kumite indywidualnym mężczyzn +84 kg
  • Maciej Marczewski - III miejsce w kumite indywidualnym juniorów -76 kg


Brąz:

  • Piotr Kostyk - III miejsce w kumite indywidualnym kadetów 14-15 lat -70 kg
  • III miejsce w kata drużynowym chłopców 10 lat i młodsi


Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników.

18.10.2008 r. - II Międzynarodowe Grand Prix Bielska-Białej w Karate WKF.

W sobotę 18 października podczas II Międzynarodowego Grand Prix Bielska-Białej nasi zawodnicy zdobyli 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale.


Złoto:

  • Anita Bugajak - I miejsce w kumite indywidualnym kobiet +18 lat -53 kg
  • Dominik Malinowski - I miejsce w kumite indywidualnym juniorów młodszych 16-17 lat -68 kg


Srebro:

  • Justyna Gradowska - II miejsce w kumite indywidualnym kobiet +18 lat +60 kg
  • Marcin Tomaszewski - III miejsce w kumite indywidualnym juniorów młodszych 16-17 lat -68 kg


Brąz:

  • Kosma Walczak - II miejsce w kumite indywidualnym młodzików 14-15 lat +70 kg
  • Adrian Bugajak - III miejsce w kumite indywidualnym mężczyzn +18 lat -70 kg


04.10.2008 r. - Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate WKF .

Hala Winiary Arena w Kaliszu gościła w minioną sobotę (4-go października) 173 zawodników z 35 klubów, którzy rywalizowali w 21 konkurencjach podczas Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate WKF. Nasi zawodnicy zdobyli 2 srebrne i 4 brązowe medale w konkurencjach komite.

Srebro:

  • Adrian Filip - II miejsce w kumite indywidualnym Juniorów +80 kg
  • Przemysław Malinowski - II miejsce w kumite indywidualnym Juniorów -65 kg


Brąz:

  • Justyna Gradowska - III miejsce w kumite indywidualnym Juniorek +60 kg
  • Maciej Marczewski - III miejsce w kumite indywidualnym Juniorów -75 kg
  • Michał Bednarczyk - III miejsce w kumite indywidualnym Juniorów -60 kg
  • Dominik Malinowski - III miejsce w kumite indywidualnym Juniorów Młodszych -65 kg


II Edycja Środkowoeuropejskiej Ligi Karate WKF CEKL.

W Pilźnie (Czechy) 4-go października rozegrane zostały pierwsze zawody II Edycji Środkowoeuropejskiej Ligi Karate WKF, podczas których nasza zawodniczka wywalczyła w kumite brązowy medal. W zawodach startowało 450 zawodnikow z 17 państw.

Brąz:

  • Anna Ziółkowska - III miejsce w kumite dziewcząt 13-14 lat - 55 kg.


25.05.2008 r. - Ogólnopolski Turniej Karate Bełchatów Cup 2008.

W niedzielę 25 maja nasi zawodnicy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w turnieju zorganizowanym przez UKS "DWÓJKA" Bełchatów zdobywając 7 złotych, 7 srebrne i 3 brązowe medale.


Złoto:

  • Anna Ziółkowska - I miejsce w kumite indywidualnym dziewcząt open.
  • Anna Ziółkowska - I miejsce w kumite drużynowym dziewcząt open.
  • Anna Ziółkowska - I miejsce w kata drużynowym dziewcząt 12-13 lat.
  • Agnieszka Kosińska - I miejsce w kumite dziewcząt 10-11 lat fantomy.
  • Agnieszka Kosińska - I miejsce w kumite drużynowym dziewcząt open.
  • Agnieszka Kosińska - I miejsce w kata drużynowym dziewcząt 12-13 lat.
  • Sebastian Gajda - I miejsce w kata indywidualnym chłopców trenujących od września 2007.
  • Klaudia Zawierta - I miejsce w kumite drużynowym dziewcząt open.
  • Klaudia Zawierta - I miejsce w kata drużynowym dziewcząt 12-13 lat.


Srebro:

  • Izabela Borys - II miejsce w kumite dziewcząt 10-11 lat fantomy.
  • Izabela Borys - II miejsce w kata drużynowym dziewcząt rocznik '97 i młodsze.
  • Michalina Misiak - II miejsce w kata drużynowym dziewcząt rocznik '97 i młodsze.
  • Marta Frątczak - II miejsce w kata drużynowym dziewcząt rocznik '97 i młodsze.
  • Piotr Instunajd - II miejsce w kata drużynowym chłopców rocznik '96.
  • Mateusz Matuszak - II miejsce w kata drużynowym chłopców rocznik '96.
  • Damian Lekler - II miejsce w kata drużynowym chłopców rocznik '96.


Brąz:

  • Paweł Cebulski - III miejsce w kata indywidualnym chłopców trenujących od września 2007
  • Łukasz Pachorek - III miejsce w kata indywidualnym chłopców '99 i młodsi
  • Klaudia Zawierta - III miejsce w kumite indywidualnym dziewcząt open,

26.04.2008 r. - Łódzki Klub Karate Shotokan w Galancie.

26 kwietnia w Galancie na Słowacji pięcioro z zawodników ŁKKS-u zdobyło 6 medali.


Złoto:

  • Anita Bugajak - I miejsce w kumite indywidualnym -55 kg.


Brąz:

  • Justayna Gradowska - III miejsce w kumite indywidualnym +61 kg.
  • Klaudia Zawierta - III miejsce w kumite indywidualnym -54 kg.
  • Klaudia Zawierta - III miejsce w kata.
  • Adrian Bugajak - III miejsce w kumite indywidualnym -65 kg.
  • Grzegorz Kaleta - III miejsce w kumite indywidualnym +76 kg.


20.04.2008 r. - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Bydgoszczy.

20 kwietnia w Bydgoszczy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, podczas których reprezentujące nasz Klub zawodniczki wywalczyły w kumite indywidualnym młodziczek do 50 kg pierwsze i drugie miejsce oraz dwa trzecie miejsca w kata.


  • Klaudia Zawierta - I miejsce w kumite indywidualnym młodziczek -50 kg oraz III miejsce w kata.
  • Anna Ziółkowska - II miejsce w kumite indywidualnym młodziczek -50 kg oraz III miejsce w kata.


12.04.2008 r. - Mistrzostwa Polski Seniorów w Elblągu .

Kolejny raz troje zawodników kadry ŁKKS-u udowodniło swoją wysoką formę i dobre przygotowanie zdobywając 2 srebrne i 1 brązowy medal na rozgrywanych 12 kwietnia w Elblągu Mistrzostwach Polski Seniorów.


Srebro:

  • Anita Bugajak - II miejsce w kumite indywidualnym kobiet -53 kg
  • Justyna Gradowska - II miejsce w kumite indywidualnym kobiet +60 kg


Brąz:

  • Adrian Bugajak - III miejsce w kumite indywidualnym mężczyzn -60 kg


Gratulujemy udanego startu i życzymy dalszych sukcesów.

30.03.2008 r. - XIV Turniej Karate "Rada Regentów 2008" w Zawadzkiem.

W niedzielę 30 marca w Zawadzkiem rozegrane zostały zawody w karate, podczas których zawodnicy reprezentujący nasz Klub zdobyli 4 złote, 6 srebrnych i 8 brązowych medali.


Złoto:

  • Klaudia Zawierta - I miejsce w kumite indywidualnym rocznik '94 +45 kg oraz III miejsce w kata drużynowym rocznik '96-'94
  • Agnieszka Kosińska - I miejsce w kumite (fantom) rocznik '96 oraz III miejsce w kata drużynowym rocznik '96-'94
  • Izabela Borys - I miejsce w kata indywidualnym rocznik '98 - trenujące od września
  • Marta Bogusław - I miejsce w kata indywidualnym rocznik '97


Srebro:

  • Angela Czyż - II miejsce w kata drużynowym rocznik '97 i młodsze
  • Michalina Misiak - II miejsce w kata drużynowym rocznik '97 i młodsze
  • Jacek Augustyniak - II miejsce w kata indywidualnym - trenujący od września
  • Daniel Majek - II miejsce w kata indywidualnym rocznik '98 - trenujący od września
  • Marta Bogusław - II miejsce w kata drużynowym rocznik '97 i młodsze
  • Daniel Majek - II miejsce w kata indywidualnym rocznik '98 - trenujący od września


Brąz:

  • Anna Ziółkowska - III miejsce w kumite indywidualnym rocznik '94 +45 kg
  • Anna Ziółkowska - III miejsce w kata drużynowym rocznik '96-'94
  • Michalina Misiak - III miejsce w kata indywidualnym rocznik '99
  • Marta Bogusław - III miejsce w kumite (fantom) rocznik '97, I miejsce w kata indywidualnym rocznik '97 oraz
  • Piotr Instunajt - III miejsce w kata indywidualnym - trenujący od września
  • Piotr Instunajt - III miejsce w kata drużynowym rocznik '97 i młodsi
  • Paweł Cebulski - III miejsce w kata indywidualnym rocznik 2000 - trenujący od września
  • Paweł Cebulski - III miejsce w kata drużynowym rocznik '97 i młodsi


Wszystkim medalistom gratulujemy udanego startu i życzymy dalszych sukcesów.

22-23.03.2008 r. - 9th Grand Prix Hradec Králové 2008 - European Karate Cup.

22 i 23 marca odbył się drugi w tym roku turniej z cyklu Środkowoeuropejskiej Ligii Karate rozgrywany w ramach 9th Grand Prix Hradec Králové. Na około 800 zawodników z przeszło 90 drużyn reprezentujących 17 krajów, sześcioro naszych zawodników zdobyło 5 medali w kumite (4 w konkurencjach indywidualnych i 1 w drużynowej).


  • Adrian Filip - I miejsce w kumite indywidualnym 16-17 lat +76 kg
  • Anita Bugajak - II miejsce w kumite indywidualnym kobiet -53 kg oraz III miejsce w kumite drużynowym kobiet
  • Dominik Malinowski - II miejsce w kumite indywidualnym 16-17 lat -68 kg
  • Adrian Bugajak - III miejsce w kumite indywidualnym mężczyzn -60 kg
  • Justyna Gradowska - III miejsce w kumite drużynowym kobiet


Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy udanego startu i życzymy dalszych sukcesów. Gratulacje należą się w szczególności Adrianowi Filipowi, który zajął pierwsze miejsce w obu tegorocznych turniejach z cyklu Środkowoeuropejskiej Ligii Karate potwierdzając tym samym swoją wysoką formę.

1-2.03.2008 r. -Odbył się w Łodzi IV Puchar Europy Harasuto w Karate.

Zawodnicy z naszego Klubu wywalczyli w sobotę 6 medali w konkurencjach kumite natomiast w niedzielę 7 medali w konkurencjach kata i kumite. W sumie nasi zawodnicy zdobyli 2 złote, 4 srebrne i 7 brązowych medali. W klasyfikacji medalowej nasz Klub zajął 6 miejsce na 39 startująsy drużyn w sobotę i 9 miejsce na 16 startujących w niedzielę.


  • Justyna Gradowska - III miejsce w kumite indywidualnym Juniorek Młodszych +59 kg oraz III miejsce w kumite drużynowym Seniorek
  • Anna Ziółkowska - I miejsce w kumite indywidualnym Młodziczek -54 kg oraz III miejsce w kumite drużynowym dziewcząt 12-13 lat
  • Adrian Filip - I miejsce w kumite indywidualnym Juniorów Młodszych +76 kg
  • Grzegorz Kaleta - II miejsce w kumite indywidualnym Juniorów Młodszych +76 kg
  • Maciej Marczewski - III miejsce w kumite indywidualnym Juniorów Młodszych -76 kg
  • Klaudia Zawierta - II miejsce w kumite indywidualnym dziewcząt 12-13 lat open oraz III miejsce w kumite drużynowym dziewcząt 12-13 lat
  • Agnieszka Kosińska - III miejsce w kumite dziewcząt 10-11 lat (fantomy) oraz III miejsce w kumite drużynowym dziewcząt 12-13 lat
  • Izabela Borys - II miejsce w kumite dziewcząt do 10 lat (fantomy)
  • Angelika Czyż - III miejsce w kata drużynowym dziewcząt do 10 lat
  • Marta Bogusław - III miejsce w kata drużynowym dziewcząt do 10 lat
  • Michalina Misiak - III miejsce w kata drużynowym dziewcząt do 10 lat
  • Mateusz Tume - III miejsce w kata drużynowym chłopców 11-13 lat
  • Adam Krawczyk - III miejsce w kata drużynowym chłopców 11-13 lat
  • Piotr Kittel - III miejsce w kata drużynowym chłopców 11-13 lat
  • Paweł Cebulski - II miejsce w kata drużynowym chłopców do 10 lat
  • Piotr Pyciak - II miejsce w kata drużynowym chłopców do 10 lat
  • Patryk Świerczyński - II miejsce w kata drużynowym chłopców do 10 lat


Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów wszystkim zawodnikom naszego Klubu.

19.01.2008 r. - W Kaliszu odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w Karate WKF.

W zawodach nasz Klub reprezentowało 7 zawodników zdobywając w indywidualnych konkurencjach kumite 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale oraz w kumite drużynowym 1 brązowy medal.


  • Justyna Gradowska - I miejsce w kumite indywidualnym Juniorek Młodszych +51 kg
  • Anna Ziółkowska - III miejsce w kumite indywidualnym Młodziczek -54 kg
  • Kosma Walczak - I miejsce w kumite indywidualnym Młodzików -66 kg i III miejsce w kumite drużynowym
  • Maciej Marczewski - II miejsce w kumite indywidualnym Juniorów Młodszych -72 kg i III miejsce w kumite drużynowym
  • Grzegorz Kaleta - III miejsce w kumite indywidualnym Juniorów Młodszych +72 kg i III miejsce w kumite drużynowym


Gratulacje dla medalistów oraz wszystkich startujących w zawodach za bardzo dobre wyniki.

STRONA GŁÓWNA | KLUB | KALENDARZ | TRENINGI | AKTUALNOŚCI | GALERIE | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego